ЕУРМ во топ 10 најдобри универзитети во Македонија

Откако на прес конференција министерот за образование Панче Кралев ја објави ранг-листана на Универзитетите,и на кои имаше неочекувани резултати,со наводно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прв на листата е Скопскиот универзитет, веднаш по него е рангиран Универзиттеот на југоисточна Европа од Тетово, а потоа следат Универзитетот „Гоце Делчев“ од ...
| | веќе видена | слични

Од Универзитет ФОН кои се едни од иницијаторите за да се изврши конечно рангирање на квалитетот на високо-образовни институции, велат дека има недоследности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУРМ во топ 10 најдобри универзитети во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: