Најмалку 19 луѓе загинаа при експлозија во кинеска хемсика фабрика


4 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Во Дубровник утрово околу 3.35 часот ссе случи експлозија покрај градинка и основно училиште. Според првите информации, возилото марка „опел вектра“ со ...
| | веќе видена | слични

Во Дубровник утрово околу 3.25 часот се случила експлозија во близина на градинка и основно училиште. Според првите информации, возило со марка „Опел Вектра“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 352 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 19 луѓе загинаа при експлозија во кинеска хемсика фабрика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: