ЕУ: Македонија ќе добие датум и без потпис од Иванов


5 копии
11 копии

Европската комисија соопшти денеска дека во овогодишните извештаи за Македонија и за Албанија се препорачува почнување преговори за членство во Европската ...
| | веќе видена | слични

На дебатата на 21 јуни холандскиот парламент го потврди принципот на строг и правичен пристап кога станува збор за отворање на преговорите за членство во ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија препорачува отпочнување на преговори за членство на Македонија, но и на Албанија во Европската унија. Портпаролката Маја Коцијанчич денеска ...
| | веќе видена | слични

Нема причина Македонија да не добие датум за преговори за членство во ЕУ и покрај тврдите ставови на Франција дека унијата се уште не е подготвена за нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Холандскиот Парламент даде зелено светло Македонија да почне преговори со Европската Унија. Холандскиот Парламент даде зелено светло Македонија да почне ...
| | веќе видена | слични

- Одлуката е во рацете на Советот на ЕУ, нагласи портпарол на Комисијата. - Ние ја завршивме нашата работа, додаде тој. Во вторник следната недела е предвидено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 77 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 200 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 359 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 88 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Македонија ќе добие датум и без потпис од Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: