Мнозинството земји-членки на ЕУ поддржуваат почеток на преговорите со Македонија


6 копии

Мнозинството земји-членки на ЕУ поддржуваат почеток на преговорите со Македонија, после решавање на спорот со Грција. Македонија веднаш после решавањето на ...
| | веќе видена | слични

Министерката Женевиев Дариесек, државен секретар во Министерството за вооружени сили на Република Франција изјави дека нон пејперот во врска со проширувањет на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Отпорот на Франција, Холандија, Белгија, Луксембург и Данска пред сѐ се однесува на Албанија, која голем број други земји членки би сакале да ја видат во пакет ...
| | веќе видена | слични

Преку строг и правичен пристап Холандија продолжува да ја поддржува евро-атлантската интеграција на Македонија, вели во изјава за Сител амбасадорот Ваутер ...
| | веќе видена | слични

Напредок и реформи има, но тие мора да продолжат со засилено темпо. Ова го напиша Холандскиот амбасадор во земјава Ваутер Пломп, на писмено прашање на Канал 5. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Холандија отсекогаш била и ќе продолжи да биде пријател и партнер на Македонија и да ја поддржува нејзината евроатланска интеграција врз основа на строг и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Амбасадата на Франција со став дека, заклучоците за Македонија изнесени во „нон пејперот“ не се конечни, и дека ставот на Франција ќе биде дефинитивно утврден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 196 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнозинството земји-членки на ЕУ поддржуваат почеток на преговорите со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: