Тивката војна на Олд Трафорд, „Ѓаволите“ биле подготвени да платат и 100 милиони, но само за едно име


Медиумите од „Островото“ откриваат нови детали од неуспехот на Манчестер јунајтед да ги донесе засилувањата кои ги побара Жозе Мурињо, лидерите на клубот не ...
| | веќе видена | слични

Она што е особено интересно е дека по многу години првото коло ќе се игра од петок. Црвените „ѓаволи" во минатата сезона завршија на второто место, далеку зад ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Англискиот „Телеграф“ пренесува дека Жозе Мурињо минатото лето одбил да даде 15 милиони фунти на Хал за Хари Мегваер и наместо англискиот репрезентативец се ...
| | веќе видена | слични

Чилеанскиот репрезентативец, Алексис Санчез не се прослави во своите први месеци во Манчестер Јунајтед, но сега пред нас е нова сезона и офанзивецот сака да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 20,10 часот, на регионален пат Куманово – Скопје, кај село Никуштак, помеѓу ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум ги чул разговорите за да можам да ви одговорам дали размислувам за оставка. Тоа се само телефонски разговори кои засега не докажуваат ништо. Судската ...
сите 54 | | | веќе видена

6.000 вработувања се извршени спротивно на законот, на државен товар. На ова претходеше бришење на критериумите за административните службеници, а постапките ...
сите 69 | | | веќе видена

Скопјанец заработи кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотички дроги и психотропни супстанции. Полицијата денеска соопшти дека ...
сите 130 | | | веќе видена

Италијанските служби ја завршија спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот „Моранди“ во Џенова. Со тоа е потврдено дека во несреќата ...
сите 70 | | | веќе видена

Врвните членови на македонската културна сцена и членови на Сојузот на музички уметници на Македонија синоќа во рамките на фестивалот „Охридско лето“ одржаа ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тивката војна на Олд Трафорд, „Ѓаволите“ биле подготвени да платат и 100 милиони, но само за едно име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: