ЕБОР и Шпаркасе банка со нова кредитна линија од 10 милиони евра за мали и средни претпријатија

7 копии

„Шпаркасе банка Македонија“ е втората македонска банка која ќе и се приклучи на иницијативата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Instant Factoring, онлајн микро факторинг компанија за мали и средни претпријатија доби 1,5 милиони евра од американски инвестициски фонд, пишува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

· ЕБОР одобрува кредит во износ од €10 милиони на Шпаркасе банка Македонија, за натамошно кредитирање на македонските МСП. · Компаниите ќе добијат и € 1,5 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската војска, Бундесверот, му подари денеска на Косово опрема и технологија во вредност од околу два милиони евра. Информацијата, преку својата страница ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР и Шпаркасе банка со нова кредитна линија од 10 милиони евра за мали и средни претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: