И ДРЖАВАТА И ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОД ХИПОТЕКА: Просечниот Македонец должи 1.249 евра

3 копии

Банките на граѓаните во просек им одобруваат по речиси 674 илјади евра нови кредити секој ден. Каматните стапки се намалуваат, а домаќинствата се повеќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупно 8,95 милијарди денари е долгот на граѓаните и фирмите кон државата за даноци и придонеси. Споредено со претходната листа долгот е поголем за над 245 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ДРЖАВАТА И ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОД ХИПОТЕКА: Просечниот Македонец должи 1.249 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: