Дневен хороскоп (03.27.2017) Понеделник

Овен (21.03 – 20.04) Одлично ја проценувате ситуацијата, но најверојатно ќе донесете одлука која не ви оди во корист. Водите разговори кои не носат ефекти освен ако не се работи за некои крајно неважни работи. Здравствената ситуација ви е доста подобра. Бик (21.04 – 21.05) Премногу сте осетливи на туѓите критики. Некој сака да ја злоупотреби вашата наклонетост. На праг сте кон периодот кој може да значи можност да го средите вашиот љубовен живот и конечно да доживеете олеснување. Можна е појава на алергија. Близнаци (22.05 – 22.06) Ве очекуваат ненадејни загуби. Бидете подготвени за средба со лице кое може да го искомплицира вашиот љубовен живот. Здравствената ситуација можете да ја поправите со редовно консумирање на витамини и минерали. Рак (22.06 – 22.07) Имате сатисфакција да се покренете себе и да успеете во она што сте го замислиле. Ако бидете истрајни и не дозволите никој да ве провоцира, можете да очекувате успех. Љубовниот живот ви е исклучително напнат. Можни се проблеми со зглобовите. Лав (23.07 – ...
| | веќе видена | слични

Постои една изрека која вели: Мора да престанеш да ги наводнуваш мртвите цвеќиња. Ако ја примениме за љубовните врски, тоа наједноставно би значело дека треба да престанеме да инвестираме време, љубов и внимание во нешто што никогаш нема да нè направи вистински среќни. Tажно е кога сме во врска, а постојно се чувствуваме осамено. Впрочем постојат многу луѓе кои се во врска, за да не би биле сами, а на крајот завршуваат уште поосамено од кога биле сингл. Од тука се поставува прашањето: Како да бидеме сигурни дека сме избрале партнер со кој храбро ќе им се спротивставиме на сите животни предизвици? Знае како да ви се радува – тоа е нешто што ќе го забележите во неговите очи секој пат кога ќе постигнете некој успех. Ако партнерот искрено им се радува на убавите нешта кои што ви се случуваат, а не се поврзани со него, со сигурност сте нашле добра личност. Ви дава простор за растење – ова значи дека ве подржува во вашите планови и желбата да одите напред. Сака да успеете во сè што сте замислиле и секогаш е тука ...
| | веќе видена | слични

 Времето е пари, а животок – краток. Не трошете го на нешта кои не ве облагородуваат. Колку и да се обидувате да ги намалите обврските, времето ви минува со брзина на светлината, а вие никако не успевате да сработите се што посакувате? Добрата организација е клучот за квалитетно исполнет ден, а уште поважно е да ги исфрлите од животот, или барем да ги сведете на минимум активностите кои се потполно беспотребни, а трошат многу време и енергија. Ова се петте најчести активности кои се само губење на време: 1. Анализирање на минатото Ниту можете да се вратите во минатото, ниту да го промените она што веќе е направено. Затоа, штом се затекнете како размислувате за работите кои веќе се случиле и темелно ги анализирате, веднаш прекинете! Префрлете се во сегашноста и направете нешто корисно. 2. Постојано „скролање“ на социјалните мрежи Бесцелното „скролање“ на социјалните мрежи прерасна во зараза на сегашното време, а голта часови и часови кои сте можеле да ги потрошите на вистинска релаксација, вежбање, дружење ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте некој да не ви даде погрешни информации денес, можно е да се обиде да ве намести. Во љубовта денот е интересен за слободните, бидејќи многу пати ќе бидат насамо со лицето кое им се допаѓа. Бик (21.04 – 21.05) Денот на работа ќе ви биде напорен, но тоа нема да ве спречи да бидете насмеани. Разгледувајте ги работите од дистанца, не верувајте на се што ќе ви се понуди. Во љубовта оние кои се слободни ќе флертуваат со личноста која им се допаѓа. Близнаци (22.05 – 22.06) Многу е важно да бидете максимално посветени на работата, а надредените да го забележат тоа. Слободните сосема случајно ќе запознаат личност која ќе им пробуди нежни емоции. Рак (22.06 – 22.07) За потезите на работното место слушајте ја интуицијата. Не дозволувајте било кој да ви ја помати моќта на расудување. Заедно со партнерот ќе уживате во романтичната атмосфера која ќе ја создадете. Лав (23.07 – 22.08) Можете да очекувате поволен ден на полето за работа, но тоа не значи дека можете да се опуштите. Пред вас се ...
| | веќе видена | слични

Овен Кариера и пари: Овој месец ве очекува динамичен период во кој ќе преовладуваат инцидентите и стресот. Од друга страна, сонцето кое преминува во овен ќе ви донесе сила и авторитет да се справите со сите проблеми. Меркур, исто така лоциран во овен, ќе ги поттикне вашите интелектуални способности. Доколку работите систематски, а не набрзина, тогаш ве очекуваат и неколку успеси во овој месец. Како и да е, април ветува добра заработка. Здравје: Сонцето кое преминува во овен, ќе ви донесе многу енергија, особено во првите две недели од април. Можни се и чувства на истоштеност поради прекумерно работење. Љубов: Со престојувањето на Марс во знакот на овен, месецов воопшто нема да ви биде досадно. Планетата Марс ќе ви „зачини“ сѐ, почнувајќи од односот со вашиот партнер, кој ќе биде пострасвен. Доколку не сте во врска, овој месец ве очекува бурен период кој можеби на крајот на месецот ќе резултира со врска. Совет: Држете се што подалеку од конфликти и инциденти кои може да резултираат со насилство. Бик Кариера и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само една секунда ви е потребна да фрлите поглед на сликата и да одговорите на едноставното прашање. Значи, што прво забележавте на сликата? 1. Авион 2. Сцена од Петар Пан 3. Река во позадина 1. Авион -Вие сте кретен на квадрат, далеку од нормална личност! Па, дали е можно дека прво нешто што погледнавте од сите работи да биде авионот? И притоа многу потсетува на бомбардерите од Втората светска војна. Па, вам ништо не ви е свето. Вие гарант не ја затворате чешмата кога ги миете забите, најверојатно го имате најнесредениот десктоп, а песокот на мачките го менувате дури кога ќе забележите дека ја имате највалканата тераса што може да постои. Приберете се малку! 2. Сцена од Петар Пан- Со вас, се е во ред! Немаме ништо лошо да кажеме за вас, затоа што оваа слика за момент ве вратила на најубавиот дел од животот – од детството. Секој пат се трудите да направите добри работи за вас, но и за околината и тоа луѓето го ценат. Сакате да фантазирате за убави работи, а тоа е сосем нормално и убаво. 3. Река во позадина ...
| | веќе видена | слични

Додека во нашата земја, но и во околните, возачите се уште се уверени во ефикасноста и квалитетот на дизел моторите, на развиените пазари се случува пресврт. Google објави интересни истражувања за желбите на сопствениците на возила. Според овие истражувања, над 60% од испитаниците изјавиле дека веќе не сакаат дизел машина во домот, главно поради скандалот со софтверот за манипулација на вредностите на издувни гасови. Над 33% се изјасниле дека дизел скандалот не влијае врз нив и дека дизел технологијата е прифатлив избор. Само 6% од возачите немаат свој став по оваа тема. Воедно, Google објави неверојатен скок во пребарувањето на хибридни автомобили на нивниот пребарувач, што укажува на тоа дека хибридите се се побарани.
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВЕН 2017 година ви носи големи успеси како на приватен така и на професионален план, па ако започнете било каков почеток во новата година ќе ви се зајакне и зголеми самодовербата.Ова е совршена година за работа врз себеси, за самопромоција и унапредување на вашиот интегритет во јавноста. Оваа година ќе ви се отворат бројни можности за нови познанства и контакти бидејќи 3 циклуси на планетата Меркур ќе бидат во движење и ќе отворат нови поволни можности на социјален план. Од 5 јануари до средината на март 2017 година Меркур ќе биде присутен во полето на вашата групна социјална ангажираност (односи со пријателите, односи со семејството, како и на работа со колегите) и ќе ве зближи со лица од други заедници со кои би можеле да делите исти интереси. Помеѓу 1 мај и јули 2017 година ќе бидете фокусирани на интелектуалната сфера и доста време ќе поминете во патување како и во квалитетно поминато време со пријателите, семејството и бизнис партнерите. Од 27 август до ноември 2017 година, вашето поле на интерес ќе се ...
| | веќе видена | слични

Овие работи ќе ви овозможат напредок… 1. Не се плашете од неуспехот Не го третирајте неуспехот како таков, туку како вредна лекција за понатака. Впрочем, тој им се случува и на најдобрите, па така никој не е исклучок. Сконцентрирајте се на учењето на нови нешта од таквите ситуации. 2. Започнете го денот како што треба Малите утрински ритуали се одличен поттик за станување од креветот: кафе, здрав и енергетски појадок, топол туш, проверување на социјалните мрежи – вие изберете. По утрото се познава денот, зарем не? 3. Не треба да бидете „премногу добри“ за нешто Секогаш може подобро, но може и полошо. Ќе постојат моменти и кога ќе морате да работите некои работи, за кои мислите дека сте преквалификувани, но со таквиот начин на размислување, работите ќе ви остануваат недовршени. Според тоа, сфатете дека тоа е само една од работите која морате да ја направите за нешто поголемо и подобро. 4. Поддршка за другите Секогаш издигнете се над ситничарењето и подржете и своите колеги, па дури и оние кои за вас се ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Во контактот со околината можете да имате мали недоразбирања. Сепак, не би требало да постојат некои критични случувања. Ќе ви се случи некое ново познанство. Бик (21.04 – 21.05) Можно е некои работи да не се онака како што посакувате, но тоа не е причина за очајување. Потребно е да поработите на себе за да дојдете со емотивна среќа. Близнаци (22.05 – 22.06) Денот не е поволен за финансиски трансакции, ниту за ризици на ова поле. Оние кои се слободни ги очекува ново познанство. Случувањата од минатото ќе ве убедат да бидете подобар човек. Рак (22.06 – 22.07) Ви доаѓа прилика за успех на деловен план. Потрудете се да им се посветите на обврските. Време е за искрен разговор со вашиот партнер. Лав (23.07 – 22.08) Подготвени сте за нови деловни потфати. Се чувствувате гордо и имате голема самодоверба. Некоја нова љубовна понуда многу ќе ви се допадне. Девица (23.08 – 22.09) Можно е дека ќе успеете да дојдете до пресврт на љубовен план. Горди сте на се што сте постигнале. Во љубовта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 154 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп (03.27.2017) Понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: