Пол Макартни ќе глуми во `Пиратите од Карибите`


Членот на легендарните "Битлси", Пол Макартни, ќе има улога во филмот "Пиратите од Карибите". Со оваа вест студиото "Дизни" ги шокира обожавателите на култниот рок-состав, но и фановите на популарната филмска франшиза. С? уште не е познато кој лик точно ќе го толкува Макартни, ниту тоа дали е во прашање мала улога или нешто позначајно. На ИМДБ стои дека Пол Макартни е "Чувар на затворот 2". Премиерата на најновото продолжение на "Пиратите од Карибите - Oдмаздата на Салазар" е закажана за 26 мај. Ова не е првпат во "Пиратите од Карибите" да се појави музичка легенда. Мала, но генијална улога имаше Кит Ричардс од "Ролинг стоунс" во филмот "Пиратите од Карибите - На крајот на светот".
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако неговиот брак со Амбер Херд се распадна, Џони Деп небаре не се насмевна долго време. Нивниот развод беше официјално финализиран во јануари, но долго време потоа актерот изгледаше мизерно. Според извори на списанието People, ѕвездата се врати на нормалниот начин на живот и активно прави планови за иднината, но и се обидува да се скраси. 53-годишниот Деп повторно почнал да оди на состаноци. “Тој сериозно работи и изгледа здраво. Поминува многу време со своите деца “, коментира изворот за весникот. Покрај тоа, наскоро Деп си ангажираше нови менаџери кои ќе му ги водат финансиите, бидејќи со минатите ѕвездата не се раздели сосема пријателски. Претходните го обвинија и за неплаќање на долговите за милиони долари. Сега Џони Деп учествува во промовирањето на новиот филм “Пиратите од Карибите. Одмаздата на Салазар “.
| | веќе видена | слични
2 копии

Џони Деп сериозно ја промовира последната епизода на “Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар. “ Ѕвездата гостува во шоуто на Елен Деџенерис и водителката веднаш го испровоцира со прашања како што се: “Кој е вашиот омилен тв водител? Ти се допаѓа ли мојот задник? ” Џони не ги спречи овие прашања, а даде задоволно ексцентричен одговор, објаснувајќи дека му се допаѓа газот. Она што отворено сепак изјави дека неговиот најсакан дел од работата над сликите на “Пиратите од Карибите” била посетата во детските болници. “Ова беше многу силно учество, бидејќи беше импровизација од околу три и пол часа. Одиш во болницата, честитајќи им на децата, им ја гледаш радоста и самиот си пресреќен од емоциите “, раскажа Деп. “Каде и да одам, секогаш си ја ставам маската на Капетан Џек Спароу и со овој лик се судирам со децата кои имаат не сосема детски проблеми.” “Гледам по нивните лица неверојатна храброст. Но не ја нарушувам сликата на ликот, само се трудам да правам помалку глупости, но природно да ги има за да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради – Лили-Роуз, беше една од ѕвездите на црвениот тепих за време на церемонијата на отворањето на 70-тиот филмски фестивал во Кан. Блондинката беше избрала бела тоалета со која го прикова вниманието. Но објективите ловеа кадри повеќе поради нејзиниот гаф да остане сосем гола под проѕирниот долг фустан. Многумина критичари сметаат дека ефектот бил баран, бидејќи младата актерка ги зазеде првите страници на таблоидите. Колку навистина изгледа елегантно и блескаво, проценете сами.
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на компанијата Дизни, Боб Игер изјави дека во понеделникот, група хакери му соопштиле дека поседуваат еден од најновите филмови на Дизни и побарале огромна сума на пари за да не го објават истиот. Според наводите на Игер, групата бара да биде исплатена во биткоини. Според неофицијални информации станува збор за најновото продолжение на Пиратите од Карибите чија премиера е закажана за само неколку дена. Од Дизни одбиле да ги исплатат хакерите кои се закануваат дека филмот ќе го објавуваат бесплатно, во делови од 10 минути на социјалните мрежи што би предизвикало огромна финансиска загуба на компанијата. Во моментов, ФБИ спроведува истрага и се обидува да ја открие локацијата на хакерите. Во продолжение можете да го погледнете трејлерот за филмот.
| | веќе видена | слични
6 копии

„Дизни“ објави дека хакери се заканиле дека ќе го објават еден од најскапите нови филмови кој штотуку треба да биде издаден, доколку не платат откуп. Извршниот директор на филмското студио Боб Ајгер изјавил за АБЦ дека им кажал на своите вработени за барањето на хакерите, на средба во понеделникот. Иако Ајгер не кажал на вработените за кој филм се работи, медиумите јавуваат дека се работи за најновото продолжение на „Пиратите од Карибите“ (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales). Ајгер вели дека Дизни одбива да плати, како и дека студиото работи со федерални истражувачи на случајот. Тој додава дека хакерите ја побарале откупнината во биткоини, како и дека ќе го објават филмот на интернет во серија од делови со должина од 20 минути, доколку не ги добијат парите. Дизни не е првото студио на кое му се заканувале хакери со онлајн протекувања. Минатиот месец, група хакери ја објавија на интернет петтата сезона од „Портокаловото е новото црно“ (Orange is the New Black), откако Нефликс одби да плати ...
| | веќе видена | слични

Директорот на „Дизни“, Боб Ајгер, соопштил дека хакери украле досега неприкажан филм и бараат голем откуп за да го вратат. Ајгер посочил дека компанијата одбива да го исполни барањето на криминалците. Не се потврдува во врска со кој филм е уцената, иако некои медиуми шпекулираа дека станува збор за „Пиратите од Карибите“. Хакерите се заканувале дека ако не им се плати, ќе објавеле дел од филмот, кој сè уште не стигнал во кината. Од студиото „Дизни“ во врска со овој случај соработуваат со федералните служби. Инаку, следни филмови на „Дизни“ што треба да излезат наскоро се „Пиратите од Карибите: Мртвите не раскажуваат приказни“ и „Автомобили 3“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерите добиле пристап до една од култните суперпродукции на компанијата “Волт Дизни”. Тие го уценуваат студиото за пари, инаку се закануваат дека ќе го пуштат во интернет просторот “Пиратите од Карибите. Одмаздата на Салазар “, соопштува Hollywood Reporter. Според изданието хакерите побарале од компанијата да им исплати импозантна сума во биткоини. Ако тоа не се случи, прво ќе се стави 5-минутна рамка од филмот, а потоа и сцена со времетраење од 20 минути. Веста за хакерскиот напад гп потврдил и извршниот директор на “Волт Дизни” Боб Ајгер, но без да прецизира за кој филм станува збор. Сепак, тој увери дека компанијата одбила да отстапи пред таа уцена. Според анонимни извори компанијата соработува со полицијата и трага за евентуално пуштање на филмот на интернет. Сајтот Дедлајн потврдува дека станува збор за новиот дел на “Пиратите од Карибите”, кој се очекува да замине на 26 мај. Други изданија пак сметаат дека станува збор за новите авантури на познатиот лик на “Пиксар” Меквин кои се предвидува да ...
| | веќе видена | слични

Пиратите на интернет тврдат дека постои необјавена копија на најновото продолжение на Пирати на Карибите и дека ќе го објават доколку Дизни не им го исплати тражениот износ. Магазинот Deadline објави дека и FBI е вклучен во истрагата и дека Дизни нема намера да го исполни барањето на хакерите. Неодамна е одржана премиерата на филмот во Шангај, а режисерот Џоаким Ронинг потврди дека ова нема да е последен дел на франшизата. 'Ова е почеток на финалето, но не знам дали ќе е последен или ќе снимиме уште 10 продолженија. Не знам навистина, но се надевам.' - изјави режисерот.
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на компанијата „Волт Дизни“ Боб Ајгер соопшти во понеделникот дека хакери успеале да го најдат новиот филмски хит и оти бараат огромен износ за откупување и тоа во биткоини. Премиерата за новиот „Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales“ е закажана за 25. мај. Ајгер навел дека неидентификуваните хакери се заканиле оти на интернет ќе ги објават првите пет минути од филмот, а потоа и сите други делови по 20 минути, се додека откупот не биде исплатен. Во спротивно, целиот филм ќе се најде на интернет. „Дизни“ одби да плати откупи и соработуваат со Федералното Истражно Биро со цел хакерите да бидат откриени што поскоро. Најновата сезона на серијата „Orange is the New Black“ неодамна беше на истиот овој начин објавена на интернет откако претходно, Нетфликс одби да го плати откупот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 372 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 180 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пол Макартни ќе глуми во `Пиратите од Карибите`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: