Трамп сепак попушти


Американскиот претседател се повинува на јавниот притисок и ја смени политиката на раздвојување на мигрантските семејства на границите. Во иднина родителите и ...
| | веќе видена | слични

Џим Кери веќе некое време е познат во јавноста дека покрај тоа што е актер, тој е и талентиран уметник, а она што го црта често предизвикува бурни реакции. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Џим Кери веќе извесно време, освен како актер, јавноста го запозна и како талентиран ликовен уметник, а сликите кои ги слика често предизвикуваат бурни реакции ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Федерален судија во Сан Диего, Калифорнија, во вторникот издаде прелиминарна наредба по барање на Американската унија за граѓански слободи со која им наложи на ...
| | веќе видена | слични

Уште еден пораз на американскиот претседател Трамп: децата кои на американската граница се разделени од родителите мора да бидат повторно споени со нив во рок ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Судија во Калифорнија побара од американските погранични власти да спојат раздвоени имигрантски семејства во рок од 30 дена. Ако се деца помлади од пет години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 213 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 186 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп сепак попушти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: