ЌЕ ПОДЗИНЕТЕ: Зарем е можно Елена Ристеска да изгледа вака без шминка? (ФОТО)

Очигледно Господ се заборавил од давање убавина кај познатата пејачка Дали со шминка или без , дефинитивно познатата пејачка Елена Ристеска е една од најубавите на нашата естрада. Досега сме навикнати да ја гледаме нашминкана, дотерана од глава до петици , па ретко имаме можност да ја видиме како изгледа и без „мејкап“ на себе . На социјалните мрежи објави неколку фотографии на кое може да се види дека нема ниту грам шминка на себе, а изгледа толку убаво ...
| | веќе видена | слични

 Досега веќе знаеме дека Џенифер Лопез изгледа неверојатно кога ќе се појави на сцената во стегнати комбинезони и шминка на себе. Но, таа изгледа подеднакво добро и без никаква шминка на себе. Џеј Ло објави кратко видео од себеси на Инстаграм пред да почне да се подготвува за шоуто „All I Have“ во Лас Вегас без трошка шминка на себе и ја покажа својата прекрасна, мазна, сјајна кожа. „Еве како изгледаат работите пред шоу“ - напиша за видеото. A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Jun 2, 2017 at 7:19pm PDT „Седам тука, шминка, ништо. Се обидувам ментално да се подготвам и да дадам сè од себе“ - продолжува. По настапот, во Лас Вегас, сподели и заедничка фотографија со семејството: A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Jun 4, 2017 at 3:38pm PDT
| | веќе видена | слични

Краткиот видеоклип што Џенифер Лопез го објави на Инстаграм ги воодушеви нејзините многубројни обожаватели, кои и’ порачаа дека се шокирани од она што го гледаат и дека би требало почесто да се појавува во вакво издание. „Вака изгледам пред настап. Седам овде без фризура и шминка. Се обидувам психички да се подготвам“ , порача латино-дивата во видеото што го објави на Инстаграм.
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез веќе една година настапува во Лас Вегас, а кореографијата за нејзиното шоу не е променета.Но, и покрај рутината која ја имаат нејзините танчери, сепак на сцената се случи мал инцидент минатата недела.За време на настапот, еден од танчарите обидувајќи се да ја крене од подот, ја потегна толку силно нејзината коса, што пејачката остана на земја.Иако изгледаше навистина болно, Џенифер не дозовли тоа публиката да го почуствува и продолжи со настапот како ништо да не се случило.
| | веќе видена | слични
3 копии

Трендот на сосема природен изглед станува многу популарен меѓу познатите личности и голем број на славни дами го покажаа своето лице без шминка на социјалните мрежи. Преку фотките на кои позираат без грам мејк ап тие ги потсетија жените дека вистинската убавина се крие во нив и дека не е потребен „еден тон" шминка за да се чувствуваат добро. Деми Ловато Пејачката која долго време се борела со депресија не се срамеше да ги покаже своите „недостатоци" и објави природно селфи од плажа. Алиша Кис Славната музичарка без трошка шминка почна да се појавува и на црвениот тепих, а со фотографија од природниот изглед се пофали и на Инстаграм. Кајли Џенер Помладата сестра на Ким Кардашијан, Кајли која благодарение на своите селфи фотки на социјалните мрежи заработува милиони, одлучила на своите обожаватели да им покаже како навистина изгледа. Лејди Гага Гага се пофали на Инстаграм со фотографија на која е во целосно природно издание. Мора да признаеме дека изгледа непрепознатливо. Мајли Сајрус Контроверзната пејачка се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под видеото кое го објави на Инстаграм, воодушевените фанови и порачаа дека се шокирани од она што го гледаат и дека би требало почесто да се појавува во вакво издание. Вака изгледам пред настап. Седам овде без фризура и шминка. Пробувам психички да се припремам, порача латино дивата во видеото кое го објави на Инстаграм. Фановите и пишуваа на 47 годишната Џенифер Лопез дека се шокирани од она што го гледаат и дека би требало почесто да се појавува во ова издание. Убавата пејачка е веќе неколку месеци во врска со поранешната бејзбол ѕвезда, 41 годишниот Алекс Родригез. Лопез откри дека своето момче го видела кога била на ручек.
| | веќе видена | слични

Како поминува времето, пејачката Кристина Арнаудова не старее. Каде и да се појави Кристина е секогаш стокмена и без многу шминка. Но овојпат на Инстаграм објави селфи фотографија на која нема ниту грам шминка, па слободно можеме да кажеме дека изгледа одлично.
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез можеби изгледа совршено за своите 47-години, но дури ни таа не е супер човек. Латино дивата, која имаше настап во Лас Вегас, остана превиткана на сцена. Пејачката најнормално ја изедуваше својата кореографија, но кога се обиде да се врати во исправена положба, нејзиното тело едноставно потфрли. Танчарите кои и беа во придружба веднаш притрчаа за да ја исправат, по што Џеј Ло продолжи со настапот како ништо да не се случило.
| | веќе видена | слични

Пејачката на групата „Министерки“ е познато по својот сексапил, а во последно време објавува фотографии со кои ги воодушевува фановите. Пејачката Едита Арадиновиќ ги запали друштвените мрежи со фотографија од спалната соба. Таа на фановите им посака добра ноќ со жешко селфи на кое позираше без грам шминка. Едита итимните делови од телото ги сокри со прикривач.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Пинк и поранешна фармерка Габријела Пејчев ужива во првите топли денови со мирис на лето со своето момче Милош Меденица, а заедничките мигови ги споделува на социјалните мрежи. Пејачката овој пат ги изненади фановите со фотографија на која е гола и без шминка. Габи појде на масажа и таму направи едно селфи на кое е во целосно природно издание. Пејачката без шминка изгледа прекрасно.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ПОДЗИНЕТЕ: Зарем е можно Елена Ристеска да изгледа вака без шминка? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: