Димитров во посета на Брисел

7 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Брисел ќе се сретне со заменик генералниот секретар на НАТО Роуз Готемолер, на која е предвидено да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дали имаме работа, каква ни е платата, каква ни е водата што ја пиеме, воздухот што го дишеме, дали нашите млади ќе бидат рамноправни Европјани... Ова се многу ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата Само Вистина вчера гостуваше Министерот за надворешни работи Никола Димитров во која се разговараше за договорот со Грција влезот во НАТО и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Ова што го направивме во односите со Грција и Бугарија става крај на една ера на негирање или барем почеток на крајот. Почнуваме нова ера во која можеме да ја ...
| | веќе видена | слични

Нашата генерација треба да го чува ова што го имаме - независна држава и да ја направи посилна, побезбедна, пофункционална, со поголеми шанси за среќа, за ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска гостуваше во емисијата „Само вистина“, каде говореше за иднината на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 209 | | | веќе видена

Во моментот додека се води дебата за Преспанскиот договор на пленарна седница во грчкиот Парламент, грчките медиуми цитираат делови од договорот. Дел од ...
сите 111 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров во посета на Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: