Македонците од дијаспората имаат 2 недели да се пријаваат дали ќе гласаат на референдумот


Референдумот во македонското Собрание беше распишан со 69 гласа „за“, а опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше во гласањето. Државната изборна комисија ...
| | веќе видена | слични
20 копии
4 копии
33 копии
2 копии

Во пресрет на референдумот кој треба да се одржи на 30-ти септември, Македонија повторно се соочува со истиот проблем како и на сите видови на избори. Фантоми ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии
9 копии

Продолжува јавниот увид во Избирачкиот список за референдумот на 30 септември, а паралелно до 23 август тече и рокот за пријавување на македонските државјани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците од дијаспората имаат 2 недели да се пријаваат дали ќе гласаат на референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: