По деветте кандидати за претседател на РМ на огласот на ВМРО-ДПМНЕ, познат и првиот на СДСМ


Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата што објави дека ќе се пријави на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски влегуваат во најтесниот избор на кандидат за претседател ...
| | веќе видена | слични

До крајот на оваа недела ќе биде познато дали коалициските партнери во власта ќе излезат со заеднички консензуален претседателски кандидат или, пак, секој ...
| | веќе видена | слични

Со денешниот, последен ден од рокот за поднесување кандидатури завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата. Сепак, овој ...
| | веќе видена | слични

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
| | веќе видена | слични

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тек се интензивни консултации после заклучоците на Европскиот совет, премиерот Зоран Заев носи одлуки водејќи се исклучиво од интересите на граѓаните и на ...
сите 1025 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на завршната прес-конференција на Европскиот самит во Брисел најави дека наскоро ќе ги посети двајцата премиери Зоран ...
сите 419 | | | веќе видена

Македонија, Албанија и четири балкански држви – Босна, Косово, Црна Гора и Србија, се обидуваат да пристапат кон најголемата трговска унија, по етничките војни ...
сите 202 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе остварите значително подобрување на полето на финансиите. Многу сте задоволни од деловните случувања. Сакате да остварите стабилен ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По деветте кандидати за претседател на РМ на огласот на ВМРО-ДПМНЕ, познат и првиот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: