Димитров и Пендаровски во мртва трка за претседателски кандидат на власта


Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски влегуваат во најтесниот избор на кандидат за претседател ...
| | веќе видена | слични

Села чека покана од Заев, смета дека кавгата на СДСМ и ДУИ - после неуспешната седница за одземање на имунитетот на поранешниот собраниски претседател Трајко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Продолжуваат консултациите на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со претставници на политичките партии за изнаоѓање кандидат прифатлив за граѓаните од сите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од генералниот секретар Скендер Рецепи- Зејд, оствари средба со заменик амбасадорот на Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични

На премиерот му треба уште една седмица за да одлучи кој ќе биде консензуален кандидат за претседател. Тој е оптимист дека пред конгресот на СДСМ што ќе се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска по средбата со претседателот на опозициското движење Беса изјави дека разговарале за неколку предлози за можен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за свои лични интереси, рече на денешната ...
сите 326 | | | веќе видена

Координативното тело на Министерството за здравство кое што ќе одлучува кој сѐ ќе биде сместен во новиот ковид центар во поранешната болница „Мала ...
сите 126 | | | веќе видена

Весникот „Њујорк Тајмс“ објави анализа на јавните настапи на американскиот претседател Доналд Трамп откако изгуби на претседателските избори на 3 ноември. Меѓу ...
сите 156 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров и Пендаровски во мртва трка за претседателски кандидат на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: