Cyrillic со „хаус“ ремикс на „Proud“ од Тамара – верзија која ги запали светските музички канали


Електронското дуо Андреј Иваноски и Бојан Иваноски познати како Cyrillic направија ремикс верзија на евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска. Ремиксот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Тамара Тодевска на Инстаграм се пофали дека добила потпишана реплика на евровизискиот трофеј од страна на дизајнерот на оваа статуетка, Кјел Енгман. „Твојата ...
| | веќе видена | слични

Облечена во здолниште со боите на виножитото и со исто таква лепеза пејачката Тамара Тодевска настапи на маршот на “Парада на гордоста” која за прв пат се ...
| | веќе видена | слични

Во црн корсет и здолниште со карнери во боите на виножитото и ладало во раката македонската пејачка Тамара Тодевска ја отпеа песната „Горда“ со која настапи на ...
| | веќе видена | слични

Поголемата ќерка на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева ужива во улогата на мајка, па слободното време го користи за да го поминува со синот и сопругот. Сузана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 198 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

„Додека СДСМ го рализираше големиот проект – парите кај граѓаните, ВМРО- ДПМНЕ беше против секоја идеја и секој предлог парите да се вратат во семејните ...
сите 276 | | | веќе видена

Обновени криминалци од времето на Груевски, има денес во лицето на Мицкоски и Мисајловски. Да ставаат во гасни комори, да влечат за уши, тоа сакаат. Груевски ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Cyrillic со „хаус“ ремикс на „Proud“ од Тамара – верзија која ги запали светските музички канали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: