Влијанието на здравата исхрана врз расположението

Замислете ја идеалната храна. Онаа која ги содржи сите важни хранливи состојки, но која секако не ги надминува дневните потреби. Исто така, да биде и храна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Човекот трча и шета уште од своето настанување. Овие активности за него се најприродни и му се во гените. За жал, трчањето и одење ги замениле со различните ...
| | веќе видена | слични

Обидете се некое време да ги замените соковите од продавница со вода и забележувајте што ќе се случува со вашето тело. Оние кои се одлучиле да пијат само вода ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влијанието на здравата исхрана врз расположението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: