Куба и САД евакуираат луѓе поради бурада Алберто


Сад и Куба ги евакураат своите жители заради субтропската бура Алберто, кој се движи на север кон Мексиканскиот Залив.Метеоролозите предупредуваат дека бурата може да предизвика смртоносни поплави на крајбрежните држави во јужен САД, а се очекува бурата Алберто денес да ги достигне и северозападните делови на Флорида. Алберто е првата именувана атланска бура за 2018 година, која почна пре дофицијалниот почеток на сеозната на ураганите
| | веќе видена | слични

Најмалку две лица загинаа при лизгање на земјиштето во американската сојузна држава Северна Каролина. Свлечиштето е предузвикано од суптропската бура Алберто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Суптропската бура Алберто се очекува да се намали денес напладне, штом ќе почне да се движи кон Долината на Тенеси Суптропска бура Алберто, прва во сезоната на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Водителот на вестите во телевизија „WYFF“ Мајк Макормик и снимателот Арон Смелцер загинаа од ударот на паднатото дрво врз нивниот џип, ддодека се движеле по ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Телевизиски новинар и снимател во американската држава Северна Каролина загинаа вчера откако дрво падна врз нивниот автомобил додека известувале за последиците ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 387 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 170 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 130 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куба и САД евакуираат луѓе поради бурада Алберто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: