Буфон се сели на клупа, Тухел ја објасни одлуката

2 копии
7 копии

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон изјави дека во Франција не е така стрсно како во неговата татковина. Буфон ова лето после 12 години го напушти ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот чувар на мрежата меѓу останатото меѓу останатото седна на кафе со својот тренер Томас Тухел,кој важи за личност со строги правила,но фотографите ...
| | веќе видена | слични

Очигледно легендарниот Џанлуиџи Буфон целосно ужива во слободата која му е дадена од тренерот Томас Тухел и уште еднаш ја покажа својата класа. Џанлуиџи Буфон ...
| | веќе видена | слични

Џанлуиџи Буфон го доби епитетот на прв голман на ПСЖ и прими само еден гол на првите три официјални меча кои ги одигра за составот од француската престолнина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 213 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон се сели на клупа, Тухел ја објасни одлуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: