Бројчаникот на UNESCO на OhridPress одбројува, останаа помалку од 200 дена

2 копии
3 копии

Нема поголемо лицемерие од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид, после 11 годишниот пустош што му го направи на Охрид и Охридскиот регион, се вели во реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски по средбата со членовите на македонската делегација која учествуваше на последната седница на Комитетот за светско наследство ...
| | веќе видена | слични
11 копии

По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
| | веќе видена | слични

Дали нашиот најголем бисер под закрилата на Унеско ќе може да одговори на препораките и да се справи со дивоградбите или ќе се најде на листат на загрозени ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски преку фејсбук напиша дека институциите мора да направат се за Охрид да остане на листата на УНЕСКО. -Утрово разговарав со ...
| | веќе видена | слични

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројчаникот на UNESCO на OhridPress одбројува, останаа помалку од 200 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: