Дрогирани браќа дигнале куќа во воздух славејќи седмица на лото!

Двајца браќа за кои полицијата тврди дека славеле добивка на лотарија од 75.000 долари купиле марихуана, па куќата во град во САД ја дигнале во воздух. Експлозијата еден од двајцата браќа го однела во болница каде сега се наоѓа на интензивна нега со изгореници од втор степен на рацете и градите. Другиот брат бил одведен во притвор. До несреќата дошло кога еден од нив отишол во кујната за да го дополни бренерот кој работи на бутан за да запалат џоинт, но поради немарност, ослободиле многу бутан во воздухот. Кога гасот дошол во допир со печката на која се загревале, дошло до снажна експлозија. Братот кој поминал полошо во несреќата на себе ја носел маицата од лотаријата. Полицијата со налог за претрес дошла во куќата и тука нашла марихуана и дрога метамфетамин.
| | веќе видена | слични

Двајца браќа од Вичита, Канзас, одлучија разуздано да ја прослават добивката на лото со малку дрога, па во несреќен случај ја кренаа сопствената куќа во воздух. Откако освоија 75.000 долари на лото, двајца браќа од Вичита купија извесна количина дрога, малку марихуана и метамфетамин за да ја прослават добивката. Но, наместо забава и опуштена атмосфера, дојде до експлозија која ја уништи нивната куќа. Како што пренесуваат странските медиуми, до експлозијата дојде откако еден од браќата се обиде да ја наполни со бутан запалката со која палеа бонгови. А продолжението од тој обид беше експлозија која го уништи нивното живеалиште. Едниот од браќата заврши во болница со изгореници, а другиот заврши уапсен во притвор.
| | веќе видена | слични

Водителката Марјана Станојковска во вечерашното издание на Лото извлекувањето на Сител телевизија. Фотографиите се одговор на прашањето - зошто Македонците гледаат Лото извлекувања дури и кога не играат.
| | веќе видена | слични

Двајца браќа од Канзас на лотарија освоиле 75.000 долари. Сакале да прослават но случајно ја кренле во воздух сопствената куќа. За среќа никој не бил повреден иако куќата била полна со гости. Експлозијата се случила кога еден од браќата отишол во кујната да ги наполни запалките на бутан, со кои ги палеле “Бонгите” стаклено наргиле за конзумирање дрога. Воздухот се исполнил со испарувања кои дошле во контакт со искрата за палење на шпоретот на гас, и се случила експлозија. Еден од браќата заврши во болница со изгореници од втор степен, додека другиот бил уапсен поради поседување на дрога, полицијата нашла во домот марихуана и метамфетамин.
| | веќе видена | слични

До експлозијата дошло кога еден од браќата отишол во кујната, со цел да ги наполни запалките со бутан, со кои палеле "бонгови", предмети за консумација на дрога. Браќа од градот Вичита во Канзас, доживеале неколку изненадни пресврти во среќата, и тоа за многу кратко време. Најпрво на лото освоиле 75.000 долари, па за да прослават, ја дигнале својата куќа во воздух. Среќата повторно ги посакала така што и двајцата останале живи и што никој од гостите не бил повреден. До експлозијата дошло кога еден од браќата отишол во кујната, со цел да ги наполни запалките со бутан, со кои палеле "бонгови", предмети за консумација на дрога. Еден од браќата завршил во болница со изгореници од втор степен, додека другиот бил уапсен за поседување на дрога, бидејќи признал дека во куќата чува марихуана и метамфетамин. Гостите на забавата, меѓу кои имало и деца, за среќа останале неповредени.
| | веќе видена | слични

Двајца браќа од Канзас славеле бидејќи добиле 75.000 долари на лотарија. Тие користеле марихуана и кристал мет, па во еден момент не знаејќи што прават, ја дигнале својата куќа во воздух. Едниот од браќата на возраст од 27 години, се здобил со сериозни изгореници од силната експлозија.Другиот брат завршил во притвор. До експлозијата дошло кога го вклучиле своето плинско за да го запалат џоинтот кој го направиле, за да прослават за нивната добивка.
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца браќа од Вичита, Канзас (САД), за мошне краток период доживеале неколку ненадејни пресврти на среќата. Прво на лотарија добиле 75.000 долари, па на прославата случајно ја разнеле својата куќа. Среќата повторно ги послужила бидејќи обајцата останале живи, а и никој од гостите не бил повреден. Експлозијата се случила кога еден од браќата отишол во кујната за да ги наполни запалките на бутан, со кои ги палеле „бонговите“, стаклени наргилиња за консумирање дрога. Воздухот се исполнил со гасови, кои дошле во контакт со искрата за палење на шпоретот на гас и – се случила експлозија. Еден од браќата завршил во болница со втор степен изгореници, додека другиот бил уапсен поради поседување дрога, бидејќи признал дека во куќата чувал марихуана и метамфетамин. Гостите на забавата, меѓу кои имало и деца, ги послужила среќата, па останале неповредени.
| | веќе видена | слични

Двајца браќа за кои што полицијата тврди дека славеле добивка на лото од 75.000 долари, купиле марихуана и случано ја кренале семејната куќа во воздух, во Вичити, американска сојузна држава Канзас. Еден од браќата завршил и во болница поради добиените изгореници, додека пак другиот е притворен. До несреќата дошло кога еден од браќата отишол во кујна да запали џоинт, и при тоа предизвикал пожар. Полицијата со налог за претрес дошла во домот на момчињата и таму го пронашла едниот од браќата кој се обидувал да се сокрие. Тој веднаш и признал на полицијата дека купил марихуана и ја открил причината за пожарот.
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 203 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дрогирани браќа дигнале куќа во воздух славејќи седмица на лото!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: