Ристовски поради црвениот картон ќе ги пропушти последните два големи натпревари за Спортинг оваа сезона

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ристовски поради црвениот картон на мечот против Тондела, нема да игра на два меча против Порто. Македонија На Спортинг ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ристовски поради црвениот картон на мечот против Тондела, нема да игра на два меча против Порто.На Спортинг Лисабон му ...
| | веќе видена | слични

Стефан Ристовски нема да игра на следните два меча за Спортинг и двата против Порто, едниот во првенството на Португалија, а вториот многу поважен во финалето ...
| | веќе видена | слични

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски ужива во семејната хармонија. Имено, Борко на почетокот на годината направи и официјална ...
| | веќе видена | слични

Стефан Ристовски има шанса повторно да биде дел од клупска историја, овојпат како фудбалер на Спортинг Лисабон, а за таков подвиг на „лавовите“ од Лисабон им ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски поради црвениот картон ќе ги пропушти последните два големи натпревари за Спортинг оваа сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: