Бизарно кралско правило: Зошто Кејт не смее да го соблекува капутот и во затворен простор


2 копии

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон заедно со својот сопруг, принцот Вилијм беше во посета на норвешкото кралско семејство. Инаку, ова патување беше последното патување на Кејт пред породувањето. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон заедно со својот сопруг, принцот Вилијм беше во посета на норвешкото кралско семејство. Инаку, ова патување беше последното патување на Кејт пред породувањето.Она што сите го забележале е дека војвотката во текот на целата посета воопшто не го соблече својот капут.Според правилата на кралското семејство, се смета за неприкладно соблекувањето во јавност, во што е вклучено и соблекувањето на капутот. Кејт може да го отстрани капутот, но само кога камерите не се присутни.Бидејќи камерите го следеа целиот настан, Кејт не беше во можност да се ослободи од својот капут.Ова е само едно од необичните правила кон кои припадничките на кралското семејство мораат да се придржуваат секојдневно.
| | веќе видена | слични

Додека неговата сопруга Кејт чека да го роди третото дете, принцот Вилијам вели дека се подготвува за доаѓањето на бебето така што спие колку може повеќе, бидејки знае дека подоцна нема да ја има таа шанса. Иако некои медиуми пишуваа дека Кејт очекува близнаци, Вилјам за британските медиуми потврди дека тоа не е вистина, како и дека е не би бил воодушевен ако тој и принцезата чекаа близнаци. – Близнаци? Моето ментално здравје би било загрозено ако добиеме близнаци. Две деца е супер, но не знам како ќе се справиме со три. Мислам дека ќе бидам трајно уморен, изјавил принцот. Вилијам и Кејт ги имаат Џорџ и Шарлот, а Кејт третото дете треба да го добие во април. Сеуште не е објавен полот на детето.
| | веќе видена | слични

 Таа живее повлечено, но веројатно ќе присуствува на големата кралска свадба. Нејзината ќеркичка ѝ беше мала деверица на војвотката Кејт Мидлтон. Британката е во брак со поранешен модел за долна облека, кој денес работи како сметководител. Директорката на лондонска уметничка галерија, Лора Лопес (40) не сака да го поминува животот под будното око на јавноста, како што тоа секојдневно го прават нејзините „браќа“, принцовите Вилијам (35) и Хари (33). Меѓутоа, таа сепак доаѓа на најважните фамилијарни собири на кралското семејство. Лора е ќерка на Камила (70), војвотката од Корнвол, која долго време беше во некрунисана љубов со принцот Чарлс (69), пред и официјално да станат маж и жена во 2005 година. Иако не се во крвно сродство, Лопес има мошне топол сестрински однос кон Вилијам и Хари, а негува и пријателска врска со Кејт Мидлтон (36) и сестра ѝ Пипа Мидлтон (34). Наспроти британските престолонаследници, нејзиниот роден брат е Том, 43-годишниот син на Камила и Ендрју Паркер Боулс, кој е автор на книги за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стручњаците за говор на телото го анализирале односот на Кејт Мидлтон и нејзините деца и заклучиле дека принцот Џорџ и принцезата Шарлот се приоритет број еден и дека сака тоа сите да го знаат. – Секој пат кога ќе ја видиме Кејт со децата, очигледно е дека тие и се секогаш приоритет – рекла за GoodHousekeeping.com Пети Вуд, стручњак за говор на телото и авторката на книгата „SNAP: Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma“. – Наместо да посвети внимание на камерите или новинарите, Кејт комуницира со своите деца дека тој момент за нивното семејство е повеќе од се – рекла Вуд и додала дека за Кејт тоа е начин за создавање посебни сеќавања за децата и покрај помпезноста и околностите. – Кејт исто така на јавноста не и допушта да влијае на нејзината разиграна природа. Таа е забавна мајка, после сè. Често можете да ги видите Кејт и принцот Вилијам со широки насмевки, а таа заразна насмевка укажува на спонтана радост – заклучува Вуд. – Константно скенира за да провери дали децата се во ред ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите на британското кралско семејство буквално знаат сè за членовите на семејството. Меѓутоа, постои една личност за која најмалку се зборува и за која сите се прашуваат дали принцот Хари ќе ја покани на неговата свадба со Меган Маркл која ќе се одржи во мај. Лаура (40) е ќерка на Камила Боулс Паркер, сопругата на принцот Чарлс, односно таа е ќерка на Камила од нејзиниот претходен брак со Ендру Боулс Паркер. Кога мајката се омажила за принцот Чарлс, Лаура им станала полусестра на принцовите Хари и Вилијам. За Лаура не се знае многу, бидејќи на волшебен начин успеала да го сочува приватниот живот од папараците и медиумите. Полусестрата на принцовите се омажила за книговодителот Хари Лопез во 2006 година во Вилтшир, а на церемонијата присуствувале 500 гости, меѓу кои Вилијам и Кејт. Во 2008 година таа ја родила ќерката Елиза, а во 2009 близнаците Луиза и Гас. "Пред околку една година не можев да излегувам од дома. Беше страшно. Навистина непријатно време кое не би им го посакала ниту на најлошиот ...
| | веќе видена | слични

Споредбите меѓу покојната принцеза Дијана, мајката на принцот Чарлс, и Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, почнаа да се прават уште од првата заедничка фотосесија на двојката во ноември, 2010 година по повод нивната свршувачка. Кејт го доби свршеничкиот прстен на Дијана, а со него се чини и беспрекорниот моден вкус на Принцезата на народот. Дијана имаше само 19 години кога се сврши со престолонаследникот на Британија, принцот Чарлс, во 1981 година и многумина тогаш сметаа дека е малку старомодна. Меѓутоа, откако стана дел од кралското семејство, Дијана го најде својот стил и денес се смета за една од највпечатливите модни икони. Мидлтон е повеќе склона кон независни модни избори и повеќе сака удобност наспроти модерно, но секогаш изгледа беспрекорно и одушевува со модниот избор за посебни прилики, особено кога нема да избере познат дизајнер. Модните експерти сепак забележаа дека иако навидум немаат сличен стил, Дијана и Кејт имаат моменти на „модни близначки“. Намерно или не, Кејт на некој начин ѝ оддава ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон се појави во Есекс, каде присуствуваше на отварањето на новиот центар за зависности. Но, војводката која е во седмиот месец од бременоста со третото дете имаше мал проблем со потпетиците. Одејќи, едната потпетица и се заглави во решетките на улицата.Кејт како и секогаш одлично се снајде во оваа ситуција и буквално помина како ништо да не се случило.Ова не е прв пат војводката да има потешкотии со потпетиците. Истото и се случи во 2013-та година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако некои од нејзините фустани и другите модни комбинации чинат нешто повеќе од просечните цени, факт е дека ги носи повеќе пати ја оправдува нивната цена. Британците тоа го пресметале водејќи се со логиката дека е подобро да се купи капут од 500 фунти и да се облече сто пати, што би се броело како 5 фунти по носење, отколку да купи јакна од 30 фунти и да ја облече два пати и да ја фрли во ѓубре. Кејт посебно се истакна носејќи облека за бремени жени која ја облекуваше  во текот на претходните две бремености, а британските медиуми пресметале дека тие чинеле 16.25 фунти по носење. Сепак, како што се чини Британците со овие анализи по малку се тешат. Примерите кои ги навеле се вистинити, тука нема дилема, но пробајте да напишете на гугл пребарувачот за фотографии „Kate Middleton”, па ќе видите колку е неверојатно тешко да ја забележите војвотката во иста модна комбинација на две различни појавувања пред камерите.
| | веќе видена | слични

 Сестрата на Војвотката од Кембриџ по неколку неуспешни професионални проекти се повлече од јавноста и сега ужива во мирниот брачен живот со Џејмс Метјус. Интересот за британското кралско семејство е во полн ек, но една личност блиска до нив повеќе ја нема на радарот на медиумите. Пипа Мидлтон, сестрата на Кејт Мидлтон, по свадбата со бизнисменот Џејмс Метјус минатата година комплетно исчезна од медиумите. Таа славата ја доби во 2011 година кога ја видовме во прекрасно издание како деверица на свадбата на нејзината сестра со принцот Вилијам, а оттогаш беше дел од многу хумантирани настани, пишуваше колумни, а го издаде и прирачникот за готвење „Heartfelt“. Во тој период откри дека пишувањето на прирачникот ѝ било вистинско задоволство затоа што пренесувала искуства од нејзиниот здрав начин на живот, но за жал „Heartfelt“ доби многу лоши критики. Пипа во 2013 година започна да пишува колумни за најпознатите британски магазини како „Vanity Fair“ и „The Spectator“, а ја издаде и книгата „Celebrate“ во која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизарно кралско правило: Зошто Кејт не смее да го соблекува капутот и во затворен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: