Младенова: Се надевам дека ќе ја дознаеме вистината за Бучковски и дека случајот „Тенковските делови“ нема да застари


Сопругата на Никола Младенов, Билјана во гостувањето во Отворено Студио 1 отворено зборуваше за драконската казна која ја добил за клевета, а за која не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доказ дека Пендаровски е под целосна контрола на неговиот ментор Зоран Заев е видеото од пред неколку години во кое тој за политички цели злоупотребува неколку ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред четири години тогашниот опозиционер и лидер на СДСМ и сегашен премиер на Република Македонија, дал интервју за Ал Џезира. Во разговорот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов. Зоран Заев срамно ...
| | веќе видена | слични

„Зоран Заев срамно си поигруваше со чувствата на семејството на Никола Младенов, неговите пријатели и познаници и целокупната јавност. Зоран Заев измислуваше ...
| | веќе видена | слични

„Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна несреќа во која животот го загуби новинарот Никола Малденов. Заев срамно манипулираше ...
| | веќе видена | слични

Маја Славева од ВМРО-ДПМНЕ побара од Зоран Заев да се извини на семејството на Никола Младенов, затоа што, според Славева, тој манипулирал со неговата смрт ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на Никола Младенов, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на 1ТВ рече дека имало два најтешки моменти за весникот Фокус, а ...
| | веќе видена | слични

Сознанијата со кои што располагам јас не ја менуваат претходната фактичка состојба дека Никола загина во сообраќајна несреќа поради неприлагодена брзина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информацијата е потврдена за МИА од три земји членки на ЕУ, но француски дипломатски извори тврдат дека „речиси нема шанса" Франција да го прифати предлогот. ...
сите 900 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 205 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена

 Изненадувања, нови професионални промени, љубовни предизвици - што да очекувате од денешниот ден? Ако сакате да бидете подготвени за денот и да не оставите ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младенова: Се надевам дека ќе ја дознаеме вистината за Бучковски и дека случајот „Тенковските делови“ нема да застари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: