Заштитете се: Злоупотребата на личните податоци најголема на социјалните мрежи


Комплетно нова регулатива со која драстично ќе бидат подобрени правата на граѓаните за заштита на личните податоци е предвидена со новиот закон што во земјите ...
| | веќе видена | слични

Внимавајте какви податоци објавувате на Фејсбук, апелираат надлежните. Низ социјалната мрежа обиколува апликација која само со еден клик им покажува на ...
| | веќе видена | слични

Социјалните мрежи се достапни дури и за малолетници. Фејсбук и Инстаграм се најмногу користени. Истите содржат фотографии од приватни профили на малолетни ...
| | веќе видена | слични

По повод Европскиот ден на заштита на личните податоци, Дирекцијата за заштита на личните податоци во соработка со ЕУ проектот „Поддршка за пристап до правото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 289 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуките на апелацискиот суд да одреди мерка притвор за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, иако според опозицијата, истите ги почитувале ...
сите 146 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заштитете се: Злоупотребата на личните податоци најголема на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: