Утре без вода дел од Дебар Маало


2 копии

Утре (вторник, 26 декември) поради дефект на огрлица од ф-80мм, на ул.Аминта Трети бр.31 населба Дебар Маало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Аминта Трети од 9 часот до санирање на дефектот“, соопштија денес од ЈП Водовод и канализација-Скопје. За сите дополнителни информации граѓаните можат да се информираат на телефонскиот број 023073010.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 02.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Христо Татарчев 17/6 , прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Христо Татарчев крак 15 и крак 17 од 10:50 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
4 копии

Снежната олуја Кармен остави без струја околу 40.000 домаќинства во Бретанија, во западна Франција. Бурата го погоди атланскиот брег во Франција, а националната метеоролошка служба предупреди на удари на ветар до 140 километри на час. Засега не е забележана поголема материјална штета. Крајбрежните градови го откажаа традиционалното новогодишно пливање во студеното море. Се очекува бурата во текот на следните денови да се насочи кон Германија.
| | веќе видена | слични

Околу 65.000 домаќинства во западна Франција останаа во понеделникот без електрична енергија кога атлантскиот брег го зафати брегот Кармен која во текот на денот скршна кон југот, соопшти локалната компанија за снабдување со електрична енергија „Enedis“. Бурата Кармен е проследена со ветер кон на моменти дува и до 150 километри на час, а предизвикал штета и во северозападниот дел на Бретања, пишува регионалниот портал Sud Oest. Претходно во понеделникот околу 40.000 домаќинства во Бретања останале без струја, но снабдувањето повторно е воспоставено за 30.000 домаќинство, наведуваат од „Endis“ и додаваат дека на терен ангажирале 1.500 службеници за да го отстранат недостатокот. Шеесетгодишен маж смртно настрадал во неделата во градот Сен-Жан-Пиед-де-Порт на југозападот од Франција кога поради силниот ветер врз неговиот автомобил паднала стебло. Кармен е третата бура која оваа зима ја погоди Франција, по бурите Ада и Бруно, кои земјата ја погодија во декември.
| | веќе видена | слични
5 копии

Бурата „Кармен“ остави без електрична енергија околу 40.000 семејства во областа Бретан во западна Франција, соопшти енергетската компанија Енедис. Компанијата ангажираше 1.500 вработени за обновување на електричната мрежа. Националната метеоролошка служба поради невремето прогласи портокалова фаза во 40 региони во Франција, што е речиси половина од државата.
| | веќе видена | слични

Ветрот со брзина и од 130 километри на час носеше покриви , дрвја , па дури и цели објекти . Така , близу местото Пеј де ла Лоар , силниот ветар однесе цел објект врз автопатот . За среќа нема повредени . Ветрот урна дури и една ветерница за производство на електрична енергија , така што целиот електирчен систем е во колапс . Од компанијата соопштуваат дека од 16 чпасот попладнево без струја се 65  000 домаќинства . Не информираат до кога ќе се поправи дефектот . Метеоролозите издадоа портокалов аларм и предупредија дека ветрот може да достигне и 140 километри на час. Се очакува ,,Кармен “ во текот на ноќта да премине и кон крајбрежјето на Германија . 
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
10 копии

Корисниците од селото Љубош, како и корисниците лоцирани на пат за село Количани и на стариот пат од Драчево кон село Батинци, сите стопански и нестопански објекти на патот за Батинци, објектите на фирмите Зинес, Беровиќ Бетон и Златна Рака утре од 8:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Во периодот од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Кичевска“ и „Манчу Матак“ во општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 28.12.2017 год.поради уличен дефект на ул.14 кај Црквата во с.Трубарево, без вода ќе бидат корисниците од с.Трубарево до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 10.30 часот по локално време, денеска продолжува расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот Парламент за нацрт закон ...
сите 200 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 127 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 142 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре без вода дел од Дебар Маало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: