Марсело призна: Имаше пенал


3 копии

Стадионот на Реал Мадрид, „Сантијаго Бернабеу“ во иднина ќе добие нов изглед. Проектот за реновирање на легендарниот „Бернабеу“ е претставен уште во 2014 ...
| | веќе видена | слични

Финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул е закажано за 26. мај во Киев, а на стадионот во украинската престолнина ќе може да присуствува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ги ослободи од главната група седум стартери за гостувањето кај Севиља во Ла Лига. Дуелот на „Роман Санчез Писхуан“ се ...
| | веќе видена | слични

Дуелот на „Роман Санчез Писхуан“ се игра вечерва од 21:30 часот. Зидан нема да ризикува повеќе со своите главни играчи пред финалето на Лигата на шампионите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот тренинг на Реал Мадрид е видена фантастична акција во која главни протагонисти беа Матео Ковачиќ, Серхио Рамос и Кејлор Навас. Хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марсело призна: Имаше пенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: