Белата куќа ги негира наводите на Макрон: Трамп сака војската на САД во Сирија да се врати дома

2 копии

Американскиот претседател и натаму сака американските трупи во Сирија да се вратат дома што поскоро, соопшти Белата куќа, пренесе Ројтерс. Францускиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ќе им оставиме простор на иранскиот режим и на режимот на Башар ал-Асад, изјави францускиот претседател, пред утрешните состаноци со Трамп Францускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Франција, САД и сојузниците не смеат да ја напуштат Сирија откако ќе заврши тамошната војна, туку треба да останат и да помогнат во изградбата на разрушената ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД, Франција и нивните сојузници да останат во Сирија и по завршување на конфликтот, изјави францускиот претседател Емануел Макрон. Тој истакна дека тие земји ...
| | веќе видена | слични

Русија и коалицијата предводена од САД продолжуваат да одржуваат контакти на ниво на воени ресори по американските ракетни напади во Сирија. Оттогаш Москва ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 150 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 121 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа ги негира наводите на Макрон: Трамп сака војската на САД во Сирија да се врати дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: