13 уапсени лица за криумчарење мигранти


7 копии
2 копии

Дванаесет мигранти, 11 од Пакистан и еден Египјанин, се пронајдени во возило „мерцедес“ на автопатот Скопје-Куманово при активностите за лишување од слобода на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дванаесет мигранти утрово открила полицијата во автомобил мерцедес С, кај рафинеријата Окта. Возачот на автомобилот еден час им бегал на полицајците, по што, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден спроведе координирана акција со Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мексиканските власти ја демантираа информацијата дека има живо девојче под урнатините на училиштето „Енрике Ребсамен", што се урна од катастрофалниот земјотрес ...
сите 203 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утре во Њујорк ќе има воведно обраќање на Универзитетот Колумбија, во рамки на панел дискусијата „Нов почеток на Балканот: Враќање на ...
сите 236 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните, велат од владејачката партија. „Очигледно е дека ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 уапсени лица за криумчарење мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: