ФК Лабуништа против Академија Пандев во Куп натпреварот на Македонија


3 копии
2 копии

Академија Пандев со 2-1 ја совлада екипата на Македонија Ѓорче Петров, Победа со минимални 1-0 триумфираше над Беласица, Силекс и Шкупи одиграа нерешено 1-1. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силекс ремизираше 1:1 против Шкупи, иако половина час кратовци беа со играч повеќе, но дозволија да примат гол, потоа Победа благодарение на Чиназорм дојде до ...
| | веќе видена | слични

Голот на Дориев од пенал во судиското продолжение донесе победа за Академија Пандев на дуелот против повратникот во првата лига, Македонија Ѓорче Петров, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 749 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 214 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФК Лабуништа против Академија Пандев во Куп натпреварот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: