Мали и големи

Минатата спортска година ја обележа Лестер, како симбол на изненадувањата, како пример за спортска бајка, како показател за спортска борба против гигантите, ...
| | веќе видена | слични

Пишување казни и бркање од возилото од страна на контролорите можат да доживеат сите граѓани што не купиле билет за возење во градските автобуси во Скопје, што ...
| | веќе видена | слични

Ова е приказна за нашето робство, како станавме робови, и како конечно ќе се ослободиме. Како и сите животни, човечкото суштество сака да доминира со ресурсите ...
| | веќе видена | слични

Зачестените кражби на капаците од шахтите низ главниот град, освен материјалната штета, можат да предизвикаат сообраќајни несреќи, оштетување на автомобили и ...
| | веќе видена | слични

Топ тема во летниве горештини, особено кај клиентите на бившиот режим, се кадровските смени во повеќе области, како десерт за беспосленине баби уз кафе. Една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

“Партнерството е добро, членството би било уште подобро”. Еве како изгледаше првата официјална посета на Генералниот Секретар на НАТО, Jens Stoltenberg во ...
сите 356 | | | веќе видена

Одложено е денешното судење за обидот за убиство на дедото на малата Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, бидејќи Апелациониот суд ја прифатил жалбата на ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев и Златко Перински оствари средба со германскиот ...
сите 200 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во изјава за грчката телевизија Антена го коментираше интензивираниот дијалог меѓу Македонија и Грција и оптимизмот ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мали и големи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: