Таравари: Ќе бидеме позитивни опозиционери


На интернет анкетата и на Фејсбук страната на емисијата Клик Плус на ТВ 21 е спроведена анкета со прашање: на кој политичар Албанец најмногу му верувате? На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во својата предновогодишна средба со новинарите кажа дека прашањето за името е проблем што бара решение бидејќи е пречка за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, за време на новогодишното интервју со новинарите, најави дека следната година е важна за иднината на земјата. Тој рече дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Референдум или гласање во собранието не се добри опции за решение на спорот со името, смета лидерот на ДУИ, Али Ахмети кој имаше новогодишна средба со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократска унија за интеграција, Али Ахмети, не се согласува за името на Република Македонија да решаваат граѓаните на референдум, сметајќи ...
| | веќе видена | слични

Ова, рече, засега е став на ДУИ, но потребен е национален консензус за да се затвори ова прашање и на тој начин да се отстрани пречката за зачленување во ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

Не се потребни бескрајни дебати во Собранието и референдуми, туку политички и национален консензус за што поскоро решение на проблемот со името, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Ќе бидеме позитивни опозиционери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: