Макрон смета дека безбедноста на Европа не треба да се потпира на САД


6 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска повторно се заложи за европски проект на одбрана, наведувајќи дека Европа за безбедносните прашања не би ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии

Пред неколку дена (29.08) францускиот претседател, Емануел Макрон бил во официјална посета на Данска, во Копенхаген. Данскиот премиер, Ларс Локе Расмусен,пак ...
| | веќе видена | слични

Без долга колона луксузни автомобили францускиот претседател Емануел Макрон беше пречекан во Данска. „Мерцедесите“ премиерот на Данска Ларс Расмусен ги замени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Ко-основачот на Викиликс Џулијан Асанж, по седум години минати во еквадорската амбасада во Лондон, во четвртокот беше уапсен од страна на британската полиција, ...
сите 453 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Валандово. Сиљановска Давкова посебен ...
сите 348 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј во интерно известување го информирала персоналот на нејзиниот Кабинет дека Владата ќе продолжи со планот за Брегзит без ...
сите 228 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Старо Нагоричане зборуваше за можностите што ги отвораат интеграциите во НАТО ...
сите 247 | | | веќе видена

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
сите 187 | | | веќе видена

Иако со намален интензитет сепак и во следните денови останува влијанието на циклонот Кристијан кај нас. Времето ќе биде променливо облачно но ќе има и сончеви ...
сите 151 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски вечерва истакна дека е задоволен од последните анкети, бидејќи според него, покажуваат дека ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека ќе претседателот, Ѓорге Иванов, ќе направи непромислен чекор доколку ги аболицира осудените за 27 април. Вели дека ако ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон смета дека безбедноста на Европа не треба да се потпира на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: