Државни пари за јавни функционери; Адеми: Не сме надлежни да проверуваме чии се фирмите


Улогата на Агенцијата за странски инвестиции не е да ја истражува сопственичката структура на фирмите кои аплицираат за парична помош од државата, вели ...
| | веќе видена | слични

Околу стотина фирми денеска ги потпишаа договорите за да добијат парична помош од Агенцијата за странски инвестиции. Евалуацијата на пријавените компании ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фирмите каде како косопственик се појавува вицепремиерот Кочо Анѓушев ги повлекле апликациите од Планот за економски раст, не затоа што имало конфликт на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вели дека фирмите каде тој е косопственик и кои аплицираа за мерките од Планот за економски раст, ги повлекле ...
| | веќе видена | слични

Целта на референдумот е нашата држава да се приклучи кон ЕУ и НАТО, рече денеска вицепремиерот Кочо Анѓушев, кој нагласи дека со членството покрај што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев ги повлекол фирмите Брако и Каст-инвест од списокот можни добитници на државни пари од Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Одговорајќи на пратеничко прашање, Анѓушев нагласи дека меѓу фирмите што добиле средства има многу чии сопственици се функционери од претходната власт, но не е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државни пари за јавни функционери; Адеми: Не сме надлежни да проверуваме чии се фирмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: