На 6 јуни завршни зборови во судењето за нападот на Села


2 копии

Читам вчера Сашо Сенков после цела година притвор во Шутка е ослободен од обвинение. Тврдам дека истото порано или подоцна ќе се случи и со Игор, Борис, Владо, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Александар Јаневски Тошта, обвинетиот од случајот со убиството во обид на Зијадин Села повторно е во притвор во Истражниот затвор во Шутка, потврди неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сашо Сенков ни крив ни должен со месеци беше во притвор само заради политичка одмазда на СДСМ кон сите кои мислат поинаку. На Сашо Сенков му се погазени сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сашо Сенков ни крив ни должен со месеци беше во притвор само заради политичка одмазда на СДСМ кон сите кои мислат поинаку, велат од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
| | веќе видена | слични

На Сашо Сенков му се погазени сите права и без никаква основа и докази беше политички обвинет од страна на клиентелистичкото обвинителство на СДСМ. Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Продолжува нечовечкиот и нехуман однос кон обвинетите од 27 април. Обвинетиот Александар Јаневски-Тошта со возило на брза помош се врати во затворот во Шутка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 6 јуни завршни зборови во судењето за нападот на Села

Од:
До кого (е-маил):
Порака: