Македонија ниско рангирана според индексот на среќа, најдобра за водење бизнис


5 копии

Македонија според индексот на среќа е најлошо рангирана земја во регионот, но најдобра според условите за водење бизнис и економските слободи. Во однос на ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година, македонските граѓани ќе можат да патуваат без визи во 112 земји ширум светот покажува индексот на визните ограничувања на британската компанија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На ранг листата на пасоши според бројот на држави во кои може да се отпатува без виза, Македонија се наоѓа на 46. место, чии граѓани можат слободно да патуваат ...
| | веќе видена | слични

Според Henley Passport Index (HPI), најмоќен пасош на светот е –германскиот. Имено, сопствениците на германски пасоши можат да патуваат во најмногу земји од ...
| | веќе видена | слични

Еден од главните проблеми, според мерењето на Индексот на клиентелизам во медиумите, е скриеното сопствеништво на медиумите. Проблем претставува и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 65 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ниско рангирана според индексот на среќа, најдобра за водење бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: