Адеми во Турција отвори изложба по повод 15-годишнината од збратимувањето на Скопје и Истанбул

8 копии

Во рамките на посетата на Турција, министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, во рамките на Третата светска конференција за туризам и култура, која се одржува во Истанбул, Турција, оствари билатерални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Која се одржува од 3 до 5 декември во Истанбул, Турција, во организација на Владата и на Министерството за култура и туризам на Република Турција, Светската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, денеска имаше официјално обраќање во рамките на Третата светска конференција за туризам и култура „За доброто на сите“, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Македонија е мултикултурна и мултиетничка држава со импресивно културно наследство, недвижни добра од профана и сакрална архитектура, археолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Асаф Адеми синоќа во Домот на Армијата присуствуваше на првиот концерт на новоформираната национална установа „Албански ансамбл на народни ора и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 186 | | | веќе видена

Скопје е на врвот во Европа и петти најзагаден град во светот. Позагадени од нашиот главен град вчера беа единствено градовите Лахор во Пакистан, Калкута и ...
сите 92 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 264 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми во Турција отвори изложба по повод 15-годишнината од збратимувањето на Скопје и Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: