Адеми во Турција отвори изложба по повод 15-годишнината од збратимувањето на Скопје и Истанбул

8 копии

Во рамките на посетата на Турција, министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, во рамките на Третата светска конференција за туризам и култура, која се одржува во Истанбул, Турција, оствари билатерални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Која се одржува од 3 до 5 декември во Истанбул, Турција, во организација на Владата и на Министерството за култура и туризам на Република Турција, Светската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Mинистерот за култура, Асаф Адеми, денеска имаше официјално обраќање во рамките на Третата светска конференција за туризам и култура „За доброто на сите“, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Македонија е мултикултурна и мултиетничка држава со импресивно културно наследство, недвижни добра од профана и сакрална архитектура, археолошки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Асаф Адеми синоќа во Домот на Армијата присуствуваше на првиот концерт на новоформираната национална установа „Албански ансамбл на народни ора и ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 396 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 241 | | | веќе видена

Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц ...
сите 153 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми во Турција отвори изложба по повод 15-годишнината од збратимувањето на Скопје и Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: