Што му се случува на мозокот кога сте на диета?

Стотици студии докажале дека скробот го намалува чувството на глад, како и апетитот, а истовремено согорува повеќе калории, не полни со енергија, го минимизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако физичката активност е многу важен дел од здравиот начин на живеење, сепак за многу луѓе, тоа е невозможно поради многуте обврски. Добрите вести се дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 274 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 55 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што му се случува на мозокот кога сте на диета?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: