Најдобрите лекции за љубовта се учат од сериозните врски

Најдобрите лекции за љубовта се учат од сериозните врски. Мислам дека сите едногласно ќе се согласите со мене. Мислев дека сум пораснала, дека ќе бидам совршената девојка, сè додека не го запознав човекот со кој имав сериозна врска неколку години и кој ме научи на најдобрите и доживотни лекции за љубовта. Кога сте во добра врска, учите многу работи, се однесувате поинаку, не размислувате само за себе, имате поголемо разбирање и станувате подобар човек. Недоразбирањата се неизбежни Недоразбирањата се неминовен дел од една здрава врска. Поуката што можете да ја извлечете од нив е тоа што не треба да бидат причина за расправија и казна. Две личности во една ситуација можат да доживуваат сосема различна реалност. Не ја уништувајте врската само поради едно недоразбирање, кое настанало како резултат на лоша комуникација. Наместо да ѝ ставете крај на врската, научете како да комуницирате на вистинскиот начин. Научете да му верувате на својот партнер Довербата е основата на секоја врска, а доколку сакате да го ...
| | веќе видена | слични

Во секоја проблематична врска има една точка по која нема враќање назад и за жал ја забележуваме кога е предоцна. Анализирајќи ги и сопствените, но и туѓите неуспешни врски, можам да извлечам неколку заклучоци кои можеби ќе ви помогнат навреме да ги забележите критичните точки и навреме да реагираме на нивно решавање или отстранување. Се избегнувате еден со друг Ова може да биде и во буквална и во метафоричка смисла, од типот на тоа да се избегнувате да бидете сами, не кревате на телефон и слично. Ова може да го толкувате како знак дека ви треба простор и слично, ама со тоа само си ја уништувате врската. Секој разговор ескалира во караница Секако дека не треба да преќутувате, но ако секој разговор, дури и муабетот од типот: „Ај купи пуканки по пат“ се претвора во караница, тогаш имате сериозен проблем. Кога секоја ситница е неподнослива, тогаш имате проблем и треба да го најдете коренот на проблемот. Престанувате да разговарате или да објавувате големи одлуки и избори Една жена која ја познавам, сфати во ...
| | веќе видена | слични

Вие сте смели, независни сакате да ги пречекорите воспоставените бариери, да влегувате во ризици за да го остварите вашиот идеален план, и тоа само за да покажете колку многу вредите. Амбициозни сте. Сакате сè да биде подредено според вашите планови, чие остварување ќе ви донесе почит, ќе ја зголеми вашата репутација и престиж. Имате силно чувство за сите животни вредности. Вие сте подготвени дури и да повредите само за да стигнете до финишот. Се борите за себе, но и за оние кои ги сакате. Не ви се допаѓа живот полн со ненадејни промени. Животот за вас е постојана борба . Вие не пропуштате ниту еден ден да се качите скала погоре. Вашиот темперамент е одличен, нескротлив, и секогаш ве турка напред. Тоа е таа ваша виталност, која околината тешко ја разбира. Иако понекогаш имате желба да бидете сами, тоа не е вашата суштина. Вие многу сакате друштво и симпатиите на другите. Вие не толерирате омраза. По природа сте весели , среќни и имате смисла за хумор, која игра голема улога во односите со луѓето. Вие сте ...
| | веќе видена | слични

Без разлика дали вашиот втор прст е подолг од палецот, или малиот е необично мал, секоја карактеристика говори нешто за вас. Во Кина веќе со илјада години се практикува „читање“ на стапалата. Се верува дека лицата со слични прсти имаат слични особини. Експертите тврдат дека стапалата можат да откријат многу за личноста, па дури и да ја предвидат иднината. Без разлика дали вашиот втор прст е подолг, или малиот прст е необично мал, секоја карактеристика говори нешто за вас. Иако ова толкување треба да го земете со резерва, сепак, ќе ви понуди забава. 1.ПАЛЕЦ Ако палецот е подолг од останатите прсти Тоа значи дека сте полни со идеи и дека знаете да размислувате надвор од рамките. Многу сте креативни што значи дека ќе создадете иднина каква што ја замислувате. Интелигентни сте – без разлика дали станува збор за наука, математика или јазици, што и да одберете, во тоа ќе брилирате. Тешко ви е да се концентрирате па често ги оставате проектите недовршени. Ако сакате да успеете, ќе мора да се потрудите да ги ...
| | веќе видена | слични

Неуспех не поднесувате. Вие ја ставате целата ваша енергија во бизнисот. Кога ќе успеете, вие сте горди на себе. Кога ќе одлучите нешто, ништо не може да ве спречи. Сакате да победите по секоја цена. Кај вас доминираат инстинктот и интуицијата. Вашите први впечатоци за луѓето често се точни. Умеете да делите совети, но исто така и да критикувате, што не им се допаѓа на сите. Ретко можете да го скриете вашето расположение. Брзо ви преминуваат емоциите од љубов кон омраза. Понекогаш сте агресивни, брутални и тешко на секој кој ќе ви се најде на нишан. Понекогаш го воздржувате гневот и го чувате мирот, владете со себе. Не сте многу дисциплинирани, ниту со задоволство ги прифаќате обврските. Во вас секогаш постои бунт или револт. Вие сте Шкорпија (од 24 октомври до 22 ноември).
| | веќе видена | слични
3 копии

Секоја личност која влегува во нашиот дом внесува и одреден вид на енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Негативната енергија предизвикува стрес, здравствени и финансиски проблеми и лоши чувства. Доколку мислите дека во вашиот дом е присутна таква енергија, веднаш преземете нешто.Трик со помош на чаша вода:Во проѕирна стаклена чаша ставете морска сол (солта би требало да зазема 1/3 од чашата). По солта во чашата ставете 1/3 студена вода и 1/3 бел оцет.Чашата ставете ја во собата во која мислите дека е собрана негативна енергија.Откако сте ја поставиле чашата, никој ен смее да ја допира следните 24 часа. Доколку течноста во чашата е во иста состојба во каква што сте ја оставиле, во таа соба не е присутна негативна енергија.Доколку во чашата забележите меурчиња или течноста стане непроѕирна, очигледно е дека имате некакви проблеми.Откако течноста во чашата ја апсорбирала негативната енергија, фрлете ја течноста во тоалетната школка и пуштете вода. Постапката повторувајте ја секој ден, се додека ...
| | веќе видена | слични

Дали нешто ве мачело во изминатиот период?Се обидувате ли подолго време да откриете што е тоа што точно ви е потребно за да животот ви се смени да напредувате? Овој тест ќе ви открие како стојат работите. Кој симбол прв ви го привлече вниманието? Лав Ова симболизира ваша потреба да имате контрола врз судбината . Лавот претставува симбол на Сонце – крајниот извор на моќта. Овој избор укажува на тоа деката сте сториле се што е во ваша моќ за да живеете добро, но сепак се чувствувате заробени и како да не можете да тргнете понатаму. Ве загрижуваат прашањата што и како понатаму. Морате да прифатите дека вашиот живот е токму таков каков што треба да биде, а кога ќе се помирите со тоа ќе ви се отвори нов начин и нови можности. Сите ваши досегашни избори се направени со причина и вие морате да најдете склад со таа вистина. Песочен часовник Доколку го одбравте песочниот часовник, тоа значи дека се чувствувате заробени во времето. Свртени сте кон минатото и некое болно искуство кое таму ве држи. Се чувствувате како ...
| | веќе видена | слични

Вие не сте амбициозни. Секогаш ви треба некој кој ќе ве води, ќе се грижи за вас, на кого ќе ги препуштите дел од вашите обврски. Во сè што правите, сакате да се внесете , но тоа не секогаш ви поаѓа од рака. Потоа се повлекувате и се помирувате со судбината. Вие сте друштвени, сакате да излегувате и сакате да им се допаднете на другите – уживате во комплименти. Имате две фигури: една за другите, а другата никогаш не ја покажувате, ретко кој може да ја открие, љубоморно ја чувате. Во страв да не ве откријат, честопати си нанесувате маска на љубезност за да не го откријат вашето расположение. Вие сте одлична актерка, глумите дури и пред вашите најблиски. Немате многу пријатели, но кога ќе добиете нечие пријателство, го сакате засекогаш. Љубоморно го чувате. Ви требаат пријателите за да ве поддржат во намерите, честопати сте неодлучни. Барате поддршка што навистина ви е потребна. Не сакате сцени и кавги, но понекогаш не сте ни свесни дека сте ги предизвикале со вашето однесување. Вие сте ВАГА (од 24 септември ...
| | веќе видена | слични

Тибетската филозофија вели дека годината на раѓање може да одреди каква личност ќе станеме, но исто така ни кажува многу за тоа што сме биле во минатите животи. Монах - 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 Силно сонце - 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 Млада месечина - 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 Црн Бик - 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 Кожена белегзија - 1947, 1959, 1971, 1983, 1995 Желка - 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 Гонг - 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 Столб на жад - 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 Извор - 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2002 Чувар на огнот - 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 Кобра - 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 Змеј - 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 МОНАХ Вие сте отворена личност која лесно ги заробува човечките срца. Речиси ништо не може да го уништи вашето расположение. Вие сте внимателни кон другите, според нивните желби и потреби, но одвреме-навреме сакате и да се расправате. Тоа е некаква храна за твојата душа. Во минатото, бевте пророк, комичар, патувачки трговец и некој ...
| | веќе видена | слични

Да се биде вљубен е една од најубавите работи на светот, а доколку пружената љубов ви е возвратена вие веќе лебдите и во вашиот свет не е ништо поважно од оној кој е заслужен за тоа. Сепак, во животот не е се така лесно и едноставно, во свет во кој драмите преовладуваат треба до вистината да допрете само вие самите и да се уверите дека тоа навистина е така. Сигурно познавате барем по еден случај каде после прекинатата врска со поранешниот партнер некој веднаш нашол друг, но со него бил од инает за повторно да се врати на својата вистинска љубов. За да не западнете во таква заблуда ви укажуваме на е 4 знаци преку кои ќе дознаете дали вашиот партнер не е заљубен во вас: Комуникација под негови услови Само за негови потреби. Често се чувствувате неразбрано и дека не сте дообјасниле нешто, а тој упорно ви кажува дека нема време за такви комуникации кои за вас се од големо значење. Секој обид за ваше докажување завршува со огромна расправија. Ве крие од пријателите Потполно нормално е надвор од љубовниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрите лекции за љубовта се учат од сериозните врски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: