Најдобрите лекции за љубовта се учат од сериозните врски

Без разлика дали вашиот втор прст е подолг од палецот, или малиот е необично мал, секоја карактеристика говори нешто за вас. Во Кина веќе со илјада години се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секоја личност која влегува во нашиот дом внесува и одреден вид на енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Негативната енергија предизвикува ...
| | веќе видена | слични

Дали нешто ве мачело во изминатиот период?Се обидувате ли подолго време да откриете што е тоа што точно ви е потребно за да животот ви се смени да напредувате? ...
| | веќе видена | слични

Тибетската филозофија вели дека годината на раѓање може да одреди каква личност ќе станеме, но исто така ни кажува многу за тоа што сме биле во минатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрите лекции за љубовта се учат од сериозните врски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: