44 лица загинаа во авионска несреќа


8 копии

Патнички авион на мала јужносуданска компанија, принудно слетал на аеродром во градот Вау, на северозападот од Судан. Сите 49 патници и членови на екипажот ...
| | веќе видена | слични

За време на слетувањето на карипскиот остров Свети Мартин, "Боингот 737", кој доаѓал од Торонто, за влакно избегнал да слета во морето. Пилотот во последен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бесконечни реплики и контрареплики и грешно рецитирање поезија ги одбележуваат дискусиите за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во изминативе две ...
сите 535 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот ...
сите 111 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти доброволно се јавиле да ѝ се приклучат на војската во ...
сите 486 | | | веќе видена

Оливер Спасовски мора да си поднесе оставка од морални причини. Полицијата под негово водство пукаше во две деца и за малку ќе ги убиеше. Одговорност мора да ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

44 лица загинаа во авионска несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: