Јавен оглас за невработени лица до 29 години

За повеќе од 186 илјади лица кои бараат работа отворени се над 6.000 слободни работни места. Македонските компании најмногу бараат чистачи. Од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Најбројни невработени се оние без образование- 41.628, со непотполно средно образование 13.240, а со завршено средно се 26.584. Невработени со завршен факулет ...
| | веќе видена | слични

Над 6.000 слободни работни места огласија работодавачите во Македонија. Наспроти оваа дневна побарувачка од работници, според најновата евиденција на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Во Макеоднија моментално има 7.145 слободни работни места објавени на веб страницата на Агенцијата за вработување. Дел од огласените работни позиции се: ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавен оглас за невработени лица до 29 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: