ФБИ тврди дека не го прислушувале Трамп

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации што би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на предизборната кампања за претседателските избори во САД тој бил прислушуван по наредба на неговиот претходник Барак Обама. - Со сета почит кон претседателските твитови за тоа дека претходната ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒