Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Тренерот Гоце Седлоски верува во играчите дека ќе дадат се за да се изборат за позитивен резултат кој ќе го одведе црвено-црните во третото квалификациско коло – Утрешниот меч ќе биде потежок од првиот во Малме. Но. Јас верувам дека моите играчи, тие се подготвени и кој и да излезе на теренот ќе го даде максимумот и дека ќе сторат се да обезбедат резултат кој носи пласман во следната рунда, ...

⇐ DailyКурир ⇒