Јотовски и Алексенко останаа без финале

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски и неговиот партнер Вадим Алексенко од Украина не успеаја да се пласираат во финалето на фјучерс турнирот во двојки што се игра во Анталија за награден фонд од 15.000 долари.Тие денеска во полуфиналето загубија од Турците Сарп Агабигун и Алтуг Челикбилек со 6-7, 0-6 по сетови.За пласман во полуфиналето двајцата ќе освојат по шест поени.Јотовски е пријавен за ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒