Енис Барди и Леванте ја официјализираа соработката

Еден од најдобрите фудбалери во У21 репрезентација која настапи на Европското првенство во Полска, Енис Барди кариерата ќе ја продолжи во шпанскиот состав Леванте. Фудбалерот и тимот од Валенсија договорија тригодишна соработка, со можност за дополнителни две годони. Барди имаше понуди Видеотон, Штутгарт и Динамо Загреб, но се одлучи за Леванте и следната сезона ќе биде дел од фудбалскиот крем ...

⇐ DailyOhridNews ⇒