„Чиста` Барселона – без црвен картон и направен пенал оваа сезона во Ла Лига

Тимот на Барселона успеа да изедначи рекорд стар 46 години во Ла Лига, откако во воведните 28. кола, тимот нема добиено ниту еден црвен картон, ниту пак направено фаул за најстрога казна во својот шеснаесетник. Сето тоа се потврди со синоќешната победа над Валенсија од 4:2, каде пак противникот доби и црвен картон и направи пенал над играчите на Барселона. Последниот пенал кој бил досуден против ...

⇐ DailyТочка ⇒