Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис. Селекторот Лино Червар го дефинираше списокот составен од 16 ракометари за утрешната пресметка. Македонија во групата „Б“ во Мец, се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија, ...

⇐ Daily24 Вести ⇒