Жозе

  во

  Португалскиот стручњак Жозе Мурињо смета дека Јувентус и Барселона се фаворити за освојување на Лигата на шампионите сезонава. Мурињо во моментов нема тим, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Една од забележителните промени во играта на Манчестер јунајтед под Оле Гунар Солксјер е брзината на тимот во споредба со „спориот“ фудбал кој го преферираше ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Французинот се чини дека нема дилеми околу тоа дека неговата иднина не е во редовите на Премиерлигашот, неговата изјава за Реал Мадрид само дополнително ги ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во последното интервју за „Канал Плус“ повторно не можеше да ги избегне шпекулациите кои го поврзуваа со сензационално враќање во Реал Мадрид, па ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо очекува Барселона и Јувентус да играат во финалето од Лигата на шампионите, смета дека овие два клуба имаат искуство, талент и специјален играч во ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо даде свое предвидување за финалето од Лигата на шампионите, Португалецот смета дека Барселона и Јувентус ќе се сретнат во Мадрид бидејќи во своите ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо направи прогноза кои тимови ќе се пласираат во финалето на Лигата на шампионите оваа година. Според специјалниот, Јувентус и Барселона ќе решат кој ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо смета дека ниту еден од четирите англиски клубови нема да се пласира во финалето од Лигата на шампионите на стадионот „Ванда Метрополитано“ на 1-ви ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо непрекинато дава изјави и одработува интервјуа за познатите светски медиуми во денови кога се уште е ослободен од клупски обврски, а мора да се ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо непрекинато дава изјави и одработува интервјуа за познатите светски медиуми во денови кога се уште е ослободен од клупски обврски, а мора да се ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо го кажа своето мислење за натпреварите од осминафиналето во ЛШ, како и за финалето, а веста не е добра за англиските клубови. Поранешниот тренер на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона, Иван Ракитиќ конечно начека прилика и му одговори на Жозе Мурињо за коментарите кои Португалецот ги даде за играчот од средниот ред ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона, Иван Ракитиќ конечно начека прилика и му одговори на Жозе Мурињо за коментарите кои Португалецот ги даде за играчот од средниот ред ...
  сите 71 | | | веќе видена