Владимир Тодоровиќ

  во

  Општините, со години се жалат дека немаат доволно пари, многу фактури остануваат неплатени и долговите за превоз, струја, услуги, договори со јавни и приватни ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија ја усвои информацијата за потребата од наоѓање решение за стопанисување и управување со комплексот „Македонско село“ во Нерези. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Наредба за спроведување истражна постапка против три лица донесе надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Наредба за спроведување истражна постапка против три лица донесе надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Наредба за спроведување истражна постапка против три лица донесе надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Освен вршење притисок врз државните службеници и јавната администрација, претставници на ВМРО-ДПМНЕ формирале база податоци за мобилизирање на 15 илјади ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Поранешната претседателката на Советот на Град Скопје Ирена Мишева, која не е обвинета во предметот на СЈО „Титаник“ со Никола Груевски, Миле Јанакиески, ...
  | | веќе видена | слични

  Пратеничката Даниела Рангелова во телефонски разговор од март 2013 година со експремиерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, во предметот „Титаник“ на СЈО, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  “Не можам да зборувам за детали бидејќи сум надвор од државата и не знам од кого можам да бидам прислушуван тука“. Ова е една од “бомбите“ меѓу екс директорот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за „Титаник” во Кривичен суд се преслушуваа разговори направени во деновите по локалните избори на 24 март 2013 година и се однесуваат на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Поранешната претседателката на Советот на Град Скопје Ирена Мишева, која не е обвинета во предметот на СЈО „Титаник“ со Никола Груевски, Миле Јанакиески, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за предметот “Титаник” на СЈО. На денешното рочиште се репродуцираат необјавени бомби. Ексдиректорот на УБК, ...
  сите 46 | | | веќе видена