Удинезе

  во

  Италијанските медиуми пишуваат дека Интер го посакува фудбалерот на Удинезе, Родриго де Пол.Поранешниот фудбалер на Валенсија игра фантастично сезонава, иако ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ се сериозно заинтересирани да ја завршат работата до крајот на месецот. Како што пренесуваат италијанските медиум, Родриго Де Паул е голема желба ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Удинезе кој настапува на позајмица во Атланта, Али Аднан покажа дека има мајсторски удар со левата нога. Репрезентацијата која од клупата ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Oдличниот фудбалер би можел да тргне на пат кон Милано. Според информациите на „Скај Спорт“ овој јануари би можеле да видиме голема борба помеѓу Интер и Рома. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Се чини дека ова нема да биде добар преоден рок за Милан. Имено, по Ибрахимовиќ кој останува во Америка, Алесандро Пато кој рече дека нема да се враќа на „Сан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалер Винченцо Јакинта, кој беше светски шампион со тимот на Италија од 2006 година, е осуден на две години затвор поради врски со мафијата и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Милан никако да доведе играч кој ќе им биде по желба. „Росонерите“ веќе подолго време сакаа во своите редови да го купат Луис Муриел од Севилја. Чекаа да дојде ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Интер и Рома го оправдааа статусот на фаворити и обезбедија победи на денешните гостувања во рамките на последната 19 рунда за оваа календарска ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Интер и Рома со победа ја финишираа годината откако славеа на гостувањата кај Емполи односно Парма, попладнево највозбудливо беше на „Мапеи“ каде паднаа дури ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Аталанта го прегази Сасуоло, Милинковиќ-Савиќ (СМС) спаси бод за Лацио, а Балде Кеита погоди за минимален триумф на Интер во Емполи. Словененецот Јосип Иличиќ ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Денес во 15:00 часот се одиграа седум натпревари во рамките од Серија А. Екипата на Рома благодарение на одличното второ полувреме стигна до победа против ...
  сите 13 | | | веќе видена